Przed konfliktem

Normalną rzeczą w życiu jest konflikt. Zdarza się on na niwie naszego życia osobistego nie raz, a w działalności gospodarczej na wolnym rynku jest on po prostu nie do uniknięcia. Nie powinien on być traktowany jak koniec świata. Jest to po prostu część prowadzenia biznesu i należy wiedzieć, jak z nim postępować.

Najczęściej konflikt nie jest spowodowany nawet czyjąś złą wolą tylko tym, że prawo zamówień publicznych jest skomplikowane i każdy z uczestników przetargu rozumie je inaczej, albo prawo pracy wykręciło nam kolejny numer doprowadzając do poważnego nieporozumienia z pracownikiem, który postanowił iść do sądu.

Tego typu sytuacje powinny być wliczane w ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej i trzeba być koniecznie na nie przygotowanym. Przez właściwe przygotowanie należy tu rozumieć doradztwo prawne na nasze każde zawołanie.

Trzeba blisko współpracować z kancelarią prawną, która jest w stanie pokierować naszymi sprawami na tym polu. Jest bowiem rzeczą dość oczywistą, że przedsiębiorca budowlany czy właściciel hurtowni napojów niespecjalnie może sobie radzić ze składaniem pism do sądu. Na szczęście nie musi się tym zajmować osobiście gdyż pomoc prawna jest naprawdę dostępna i wcale nie taka droga.

Foto:

http://pl.freeimages.com/photo/law-education-series-2-1467427