Skomplikowane umowy

W niemal każdej działalności gospodarczej pojawiają się różnego rodzaju skomplikowane umowy miedzy stronami. Większość umów ma charakter bardzo powszedni, gdyż odnosi się do rzeczy bardzo standardowych. Jest to na przykład świadczenie usług internetowych, umowa z dostawcą telefonów komórkowych i zarazem firmą obsługującą wszystkie połączenia albo może to być umowa z bankiem o prowadzenie rachunku firmowego.

W takim wypadku doradztwo prawne nam się raczej nie przyda, bo umowy na takim poziomie skomplikowania nie posiadają jakichś poważnych pułapek zagrażających firmie ani nie dają możliwości ugrania czegoś konkretnego. Podpisujemy i przechodzimy do następnej sprawy.

Od czasu do czasu pojawiają się jednak bardziej skomplikowane pisma, z którymi nie poradzimy sobie już tak łatwo. Może to być chociażby umowa o wynajem lokalu albo sprzedaż wartości niematerialnych takich jak marka należąca do firmy. Pomoc prawna w takim przypadku jest absolutnie niezbędna, gdyż decydują się tutaj kwestie bardzo istotnie wpływające na działalność przedsiębiorstwa, tworzące podstawy jego funkcjonowania.

Z podpisanej umowy nie można się potem łatwo wycofać i nierzadko przedsiębiorcom przychodzi płacić za swoje błędy długimi latami.