Uczestnictwo w przetargu

Zdecydowana większość zamówień publicznych wszelkiego rodzaju prowadzona jest na drodze przetargu. Ma to być w teorii forma, która jest idealnie przejrzysta, odporna na wszelkiego rodzaju manipulacje, a w dodatku zabezpieczająca idealnie wszystkie strony postępowania.

Teoria jak zwykle sobie, a praktyka sobie. Już nikogo to chyba nie dziwi. Jeśli chcemy mieć jakiekolwiek szanse na wygranie przetargu, koniecznie jest nam potrzebna pomoc prawna. Realizowana może ona być na różne sposoby na różnych etapach przetargu.

W momencie składania naszej oferty, a właściwie na etapie jej formułowanie, wystarczają często porady prawne online. To od naszego produktu – towaru lub usług – zależy, czy wygramy przetarg czy nie. Problem zaczyna się znowu w momencie, gdy w zasadzie powinniśmy przetarg wygrać, ale z jakiego powodu tak się nie dzieje. Trzeba się wtedy wybrać do sądu.

Od tego momentu potrzebujemy już wsparcia prawnika w znacznie większym wymiarze. Doradztwo prawne musi mieć charakter ciągłej pomocy oraz kierowania naszymi działaniami. Nasz przedstawiciel prawny będzie także reprezentował nasze interesy w sądzie oraz powinien mieć odpowiednie ogólne pełnomocnictwa.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/sorter-1240954