Walczmy o swoje prawa w pracy

Spora część pracodawców ma do swoich pracowników stosunek bardzo nieodpowiedni. Są to zwykle nowobogaccy, którym się wydaje, że wypłacając pracownikowi regularnie pensję robią mu jakąś łaskę. Wielcy z nich chlebodawcy. Przed takimi osobnikami broni nas prawo pracy.

Zapisane są w nim wszystkie prawa i obowiązki pracownika a także warunki jego koegzystencji z pracodawcą. Nie ma tu bowiem żadnego nierównego stosunku pana i władcy. Prawo pracy wielokrotnie podkreśla w swoich przepisach istnienie dwóch niezależnych podmiotów, pracodawcy i pracownika, którzy na podstawie umowy o pracę lub innego stosunku prawnego, wchodzą w pewną współzależność.

Duża jej część jest umowna ale umowy nigdy nie mogą być gorsze niż postanowienia minimalne zawarte w przepisach prawa. Jeśli tylko będziemy uważać, że nasze prawa są łamane, powinniśmy walczyć o swoje. Porady prawne online dostępne są praktycznie dla każdego bo kosztują wyraźnie mniej niż wizyta w klasycznej kancelarii prawniczej. Nie płacimy tam bowiem za skórzane fotele czy ciśnieniowe ekspresy do kawy.

Wyceniana jest sama usługa i to właśnie za nią i pośrednio za wiedzę oraz doświadczenie, płacimy wspierającemu nas radcy prawnemu.

foto: http://pl.freeimages.com/photo/business-law-1238207